Zaznacz stronę

Chile jest jednym z bezpieczniejszych państw Ameryki Południowej, a co za tym idzie, odwiedza go naprawdę coraz więcej turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, w Chile znaleźć można wiele fascynujących miejsc oraz atrakcji turystycznych. Różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Planując wakacje w tym egzotycznym kraju, z całą pewnością warto sprawdzić, gdzie warto się udać, aby zobaczyć najpiękniejsze miejsca.

Co warto wiedzieć o Chile?

Jeszcze przed wyprawą do Chile, z całą pewnością warto dowiedzieć się o tym kraju jak najwięcej. Dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć jego kulturę oraz historię. Chile jest bardzo długim krajem umiejscowionym na południowym zachodzie Ameryki Południowej. Jego długość zapewnia mu niesamowitą różnorodność, ponieważ w jednej części kraju jest upalnie, podczas gdy w innej panuje przeszywający mróz. Całe wybrzeże położone jest nad Oceanem Spokojnym. W kraju mówi się po hiszpańsku, a jego stolicą jest Santiago. Różnorodny klimat sprawia, że na terenie całego państwa można podziwiać unikatowe, różne widoki oraz interesującą faunę i florę. Wszystko zależne jest od konkretnej części kraju.

Co warto zwiedzić w Santiago?

Chile Santiago to miejsce szczególnie ochoczo wybierane przez turystów. W stolicy na przyjezdnych czeka moc atrakcji. Dodatkowo warto zobaczyć duże miasta Chile, aby móc poznać ten kraj również od tej strony. Santiago jest miastem, po którym stosunkowo łatwo można się przemieszczać. Naturalnie na miejscu znajdują się zabytki i atrakcje, ale nie są one przytłaczające, ani zbytnio rozrzucone od siebie, co sprawia, że Santiago można zobaczyć w jeden, góra dwa dni. Szukając odrobiny spokoju oraz wytchnienia, z całą pewnością należy wybrać się nad brzeg rzeki Mapocho. Jest tak cicho i przyjemnie zwłaszcza rano, gdy minąć można jedynie kilku biegaczy. Jest to doskonała propozycja dla osób, które lubią pozachwycać się przyrodą i odpocząć dosłownie na łonie natury. Jest to niezbędne zwłaszcza w dużych miastach. Spacerując nad rzeką, łatwo można trafić do jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Santiago, a mianowicie do Barrio Lastarria. Na największe uznanie zasługują zabytkowe kamienice oraz kafejki, których klimat wręcz natychmiastowo przywołuje na myśl dawną, chilijską bohemę. Warto zatrzymać się tam na krótki odpoczynek, chociażby po to, aby napić się kawy i chociaż na chwilę odpłynąć myślami. W tej dzielnicy znaleźć też można budynki projektu polskiego architekta. W końcu jest to bardzo miły akcent, prawda? Kontynuując spacer, z całą pewnością warto wejść na pagórek Cerro Santa Lucia, ponieważ to właśnie z niego rozpościera się najpiękniejszy widok na całe Santiago. Warto też mieć na uwadze aspekt historyczny, ponieważ podobno to właśnie tam niegdyś zaczynało się całe Santiago. Zainteresować powinna też kolejna dzielnica o nazwie Barrio Paris- Lodres. Jej początek wyznacza jedna z główniejszych ulic, czyli Alamenda. Przede wszystkim podziwiać tam można zabytkowe kamieniczki z lat 20 XX wieku. Jest to kolejne z bardzo spokojnych i przede wszystkim klimatycznych miejsc, w których można naprawdę odpocząć. 
Każda osoba, która chciałaby odwiedzić Palacio de la Moneda, musi pamiętać o tym, aby wcześniej zrobić rezerwację. Nawet z dwu tygodniowym wyprzedzeniem! Czym jest wspomniany pałac? Aktualnie jest to pałac prezydencki oraz siedziba aż trzech ministerstw. Zachwyca już sam budynek, a dodatkowo wspomnieć należy o tym, że przed nim znajduje się Plac Wolności, który także prezentuje się wyjątkowo. Za pałacem znajduje się natomiast Plac Konstytucji z pomnikami trzech byłych prezydentów. Z całą pewnością jest to miejsce warte odwiedzin, zwłaszcza przez osoby, które interesują się historią.
Na tym jednak Chile Santiago jeszcze się nie kończą. W mieście znajduje się bowiem kilka niewielkich, ale bardzo sympatycznych parków, które idealnie nadają się na spacery. Takim parkiem jest między innymi Quinta Normal Park. W samym parku znajduje się również kilka muzeów, które mogą stanowić dodatkową atrakcję. Odwiedzić tam można Muzeum Sztuk Plastycznych oraz Muzeum Transportu. Warto jednak pamiętać o tym, iż oglądanie muzeów może zająć nieco więcej czasu! Czym byłaby wycieczka po Santiago bez odwiedzin jego głównego placu? Plaza de Armas nazywane jest sercem miasta. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ to właśnie tam w głównej mierze toczy się życie. O unikatowy charakter tego miejsca dbają liczni artyści, którzy cały czas tworzą efektowne street art, które przykuwają uwagę. Będąc w tej okolicy, z całą pewnością warto zajść do Catedral Metropolitana, ponieważ robi ona wrażenie nawet z zewnątrz!

Z całą pewnością odwiedziny Santiago to doskonały pomysł podczas wakacji spędzanych w Chile. Odkryć tam można wiele urokliwych miejsc i na każdym kroku znaleźć coś niesamowicie klimatycznego.