Zaznacz stronę

Meksyk cały czas zyskuje na popularności i tym samym jest jednym z chętniej odwiedzanych krajów na świecie. Faktycznie ma on wiele do zaoferowania, a jego różnorodność sprawia, że każdemu przypadnie do gustu. Warto wybrać się tam przynajmniej raz, aby na własne oczy zobaczyć jego piękno. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się znajdujące się tam piramidy, a jest ich naprawdę wiele!

Jakie piramidy w Meksyku zasługują na uwagę?

Meksyk to zachwycający i przede wszystkim zaskakujący kraj. Jedną z jego głównych atrakcji są właśnie piramidy, które zlokalizowane są w różnych częściach kraju. Piramidy Meksyk każdego roku przyciągają turystów z całego świata. Faktycznie wycieczka w tamte rejony jest doskonałą okazją do tego, aby zobaczyć je na żywo. To dlatego jeszcze przed wyjazdem warto sprawdzić, które piramidy są w tym kraju najpiękniejsze i najważniejsze. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie zaplanować cały swój wyjazd.

Na pewno, będąc w Meksyku, nie można zrezygnować z zobaczenia piramidy Czarownika, która znajduje się w mieście Uxmal. Uxmal to niewielkie miasto Majów, które zamieszkałe było pomiędzy IX a XI wiekiem. Później z nieznanych nikomu przyczyn zostało nagle opuszczone przez swoich mieszkańców. To właśnie w tym mieście znajduje się piramida, która do tej pory uznawana jest za najpiękniejszą w całym Meksyku. W dodatku związana jest z nią bardzo ciekawa legenda, która głosi, że piramida Czarownika została wybudowana w ciągu jednego dnia przez syna czarownicy, który chciał objąć władzę w tym mieście. Do tej pory kształt oraz niektóre pomieszczenia budzą ciekawość, ponieważ są dość nietypowe i trudno wyjaśnić ich zastosowanie. 

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych piramid na pewno jest również piramida Kukulkana oraz Chichen Itza. Chichen Itza jest kolejnym miastem Majów, które ściąga do siebie najwięcej turystów. Przyznać trzeba, że piramida Kukulkana stała się prawdziwym symbolem Meksyku. Dużą atrakcją jest także cień, który w dniu zrównania się nocy z dniem daje niesamowity spektakl. Przedstawia bowiem cień węża, który spełza po schodach piramidy. Wygląda to naprawdę bardzo oryginalnie i jeśli tylko ma się taka możliwość, warto skorzystać i zobaczyć to na własne oczy.

Chętnie odwiedzane jest także Tulum. Również dlatego, iż znajduje się niedaleko słynnego Cancun, które zasłynęło, jako najlepsza miejscowość wypoczynkowa. To dlatego, przebywając w tamtym rejonie, z całą pewnością warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do Tulum. To właśnie tam znajduje się niewielki zamek w kształcie małej piramidy El castillo. Choć obiekt jest stosunkowo mały, robi duże wrażenie i na pewno wart jest tego, aby się tam wybrać. 

Warto mieć na uwadze również miejsca znacząco mniej turystyczne, które jednak mają sporo do zaoferowania. Być może przypadną one do gustu właśnie osobom, które lubią odludne miejsca, które sprawiają wrażenie wciąż niepoznanych. Jednym z takich miejsc na pewno jest Calakmul. Jako ciekawostkę warto dodać, że jest to miejsce położone w głębokiej dżungli. Z całą pewnością to właśnie ten aspekt dodaje tej piramidzie otoczki tajemnicy i sprawia, że zdecydowanie warto, jest się tam zapuścić i zobaczyć wszystko na własne oczy. Piramida jest dość trudno dostępna dla odwiedzających i dlatego potrzeba nieco wytrwałości i przez pewien czas wędrować przez dżunglę, aby w końcu ją zobaczyć. Jeśli pogoda jest sprzyjająca, z jej dachu dostrzec można czubek innej piramidy, tej znajdującej się w Gwatemali, która była wrogiem mieszkańców Calakmul. 

W zestawieniu nie mogłoby zabraknąć całego kompleksu piramid Tonina, a raczej ich ruin, ponieważ kompleks nie zachował się w całości. Piramidy zostały sprytnie rozmieszczone, ponieważ znajdują się one na siedmiu, naturalnych tarasach, które znajdują się na zboczach gór. Dzięki temu, patrząc z odpowiedniej perspektywy, można dostrzec, że cały kompleks układa się w kształt jednej, wielkiej piramidy. Na pewno robi to ogromne wrażenie na każdym, kto odwiedza to miejsce. Ruiny Tonina nie są tak często odwiedzane przez turystów, co oczywiście dodaje temu miejscu klimatu i charakteru. Dzięki temu można w ciszy i spokoju delektować się pięknymi widokami, a także spacerować pomiędzy ruinami i odkrywać ich sekrety. Fascynujące są zwłaszcza bardzo dobrze zachowane płaskorzeźby.

Meksyk jest bardzo różnorodnym krajem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Na pewno jedną z jego większych atrakcji są liczne piramidy, które ściśle powiązane są z historią oraz kulturą. Takich piramid jest naprawdę wiele i rozmieszczone są one w przeróżnych lokalizacjach. Warto jednak dotrzeć przynajmniej do tych najbardziej rozpoznawalnych, z którymi kojarzony jest Meksyk. Na pewno podążanie szlakiem najpiękniejszych piramid Meksyku, będzie doskonałą zabawą, a także najlepszym, wakacyjnym doświadczeniem.