Zaznacz stronę

Odwiedzenie Nowego Jorku to marzenie dla wielu turystów z całego świata. Najważniejsze jest to, że obecnie jest to prostsze niż kiedykolwiek, ponieważ obecnie do Stanów Zjednoczonych możemy podróżować bez wizy. Załóżmy, że jesteśmy już w Nowym Jorku. Co w pierwszej kolejności warto zobaczyć?

Central Park

Położony w centrum Manhattanu, Central Park to rozległe 340 hektarów, które poza zielonym parkiem mieści Belvedere Castle, zoo Central Park i wiele innych atrakcji. Dla turystów, którzy chcą odpocząć od wielkiego miasta, relaks w Great Lawn lub spacer po rozległych ścieżkach w całym parku może zapewnić bardzo potrzebną chwilę wytchnienia. Istnieje również wiele atrakcji na świeżym powietrzu, które są stworzone specjalnie po to, aby zainteresować odwiedzających, w tym połów i wypuszczanie ryb i wynajem łodzi. Park oferuje sześć mil utwardzonych dróg, które są otwarte tylko dla biegaczy, rowerzystów, skaterów i rolkarzy. Central Park jest szczególnie przyjazny dla rodzin z dziećmi, ponieważ znajdziemy tam wiele nowoczesnych placów zabaw i zoo.

Times Square

Z ponad 39 milionami odwiedzających rocznie, Times Square jest uznawane za najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną na świecie. Jasne światła i atmosfera dużego miasta na tym skrzyżowaniu otoczonym przez nieskończoną liczbę sklepów i centrum handlowych sprawiają niesamowite wrażenie. Poza tym Times Square jest dziś ważnym centrum światowego przemysłu rozrywkowego. Zakupy, rozrywka i mnóstwo restauracji oferują wiele zajęć i opcji dla każdego podróżującego. To miejsce, którego nie można przegapić podczas podróży do Nowego Jorku (i wrócić do domu z pustymi rękami).

Most Brookliński

Most Brookliński, zbudowany w latach 1869–1883, jest jednym z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych mostów wiszących na świecie. Most łączy Manhattan z Brooklynem po drugiej stronie East River. Odwiedzający most mogą spacerować, jeździć rowerem lub oczywiście przejeżdżać samochodem po tym słynnym zabytku Nowego Jorku. Nad drogą znajduje się przejście dla pieszych, z którego można podziwiać widok na port i obie dzielnice. Spacer mostem o długości 2 km (1,3 mili) oferuje wiele możliwości podziwiania panoramy Nowego Jorku.

Statua Wolności

Statua Wolności, prezent od Francji dla Stanów Zjednoczonych, od ponad stu lat wita przybyszów na brzegu Ameryki. Statue of Liberty stoi na imponujących 93 metrach, na które zwiedzający mogą się wspiąć, aby podziwiać okolice Brooklynu i pozostałej części miasta. Dla tych, którzy nie chcą wspiąć się w kierunku korony, miejsce widokowe oferuje panoramiczne widoki na port i centrum Nowego Jorku. Zwiedzanie wyspy Liberty z przewodnikiem przez cały dzień jest oferowane przez miejscowe firmy. Turyści mogą też skorzystać z audio z przewodnikiem, oferowanym w dziewięciu językach. Wycieczka obejmuje bilet promowy na wyspę. Nowy Jork atrakcje w połączeniu z pięknymi widokami i możliwością spojrzenia na życie z innej perspektywy sprawiają, że podróż do USA to niesamowita przygoda.

Centrum Rockefellera

Zwiedzanie Rockefeller Center, kompleksu 19 budynków zbudowanych przez rodzinę Rockefellerów, pozwala na kulisowe spojrzenie na niektóre z największych skarbów Nowego Jorku. W tych budynkach mieściło się wiele dużych korporacji, w tym General Electric i są obecnie domem dla studiów NBC. Na 70-piętrowym pokładzie widokowym Top of the Rock można podziwiać panoramę Nowego Jorku w 360 stopniach. Wycieczka po studiach NBC daje odwiedzającym możliwość obejrzenia ich ulubionych programów NBC lub usiąść za biurkiem prowadzącego wiadomości. Rockefeller Center jest także domem dla Radio City Music Hall, który został odnowiony, aby odzwierciedlić jego urok z lat 30. XX wieku. Rockefeller Center zmienia się w okresie świątecznym dzięki imponującej choince z widokiem na lodowisko i Radio City Christmas Spectacular. Miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Empire State Building

Kultowy Empire State Building wznosi się ponad ćwierć mili nad Manhattanem i oferuje milionom odwiedzających, których przyciąga każdego roku, niesamowite widoki sięgające daleko poza granice miasta. W pogodny dzień zwiedzający mogą zobaczyć Nowy Jork, New Jersey, Connecticut, Massachusetts i Pensylwanię. W wieży znajdują się dwa pokłady obserwacyjne, na 86. piętrze i 102. piętrze. Oba oferują imponujące widoki i ciekawe fakty na temat rozległej historii i znaczenia budynku. Empire State Building pojawił się w kilkuset hitowych filmach i został nazwany „Ulubioną budowlą Ameryki”. Jest otwarty codziennie od 9:30 do północy, a bilety można kupić w kasie lub online.

Grand Central Terminal

Grand Central Terminal został nazwany „najpiękniejszą stacją na świecie” i jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Nowym Jorku. Odwiedzający mogą się także delektować genialnymi dekoracjami sufitowymi, pierwotnie opracowanymi w 1912 roku. Niższy poziom, na którym znajduje się hala restauracyjna i tory kolejowe, mieści restauracje oferujące potrawy ze wszystkich stron świata. Vanderbilt Hall tuż przy głównej hali, która pierwotnie została zbudowana jako poczekalnia, organizuje również coroczny jarmark bożonarodzeniowy i wystawy specjalne, natomiast odrestaurowany apartament Campbell miał naśladować florencki pałac, ale obecnie gości koktajl i turystów.